english

ČlenovéMgA. Kateřina Eva Lanči

* 1982

… vítězství je naše! …

Impuls dopředu a do šířky, o vše objevené se podělit, xichty Jimma Carryho. Umí se usmívat i když je fakt rozzuřena. Dětský zápal do posledního dechu. Veverka, liška, oslík a hovnivál. Přátelství jako štít i meč. Partnerství inspirací. Kapitán energický, velký a zrzavý.

Václav Kovář

* 1983

… to dáme! …

Umí říct správné slovo v pravý moment, jeho svaly jsou z oceli, nohy pevně v zemi, hlavou v lese a přitom koncentrován při číhání na inspiraci. Vyrovnaný mravenečník i sveřepý býk, dítětem podšitý. Pravá ruka režie i záda souboru, vznešený barbarský tanečník.

Zuzka Bürgerová

* 1979

… A kdy už půjdeme zkoušet? …

Dříč i veselí, kus ženský, vostrá holka co vám to poví na férovku, opora pracovní morálky, barevný papouch i liška, koza a krásná šeherezáda, mocný alt, jde proti vlastním stereotypům. Exprese jako hrdinky z Larsenových filmů, umí vás vzít s sebou až k cíli. Její odhodlání láme skály.


Matěj Kohout

* 1982

… neé, to už nemusíme opakovat …

Radost ze hry, umí spoustu dobrejch songů a také rozcvičit se komplet v leže. Plivající velbloud i dobrácký lenochod ale v prvé řadě Kohout v Kohoutu, nejvyšší v souboru, udělá most opakovaně za sebou i přes fotbalovými lety zhuntovaná však nepřemožená kloubní spojení svého dlouhého plynoucího těla. Herec a werichovsky vyladěný vypravěč od narození.Jarunka Kopecká

* 1980

… tak pohodinda, dneska …

Dynamická proměnná, něžný klaun, klábosivá něha s ostřím haiku, sýkorka, skřivan na keři čajových růží, umí zastavit čas a zůstat uprostřed dění. Směje se, jemně se zahryzne…a nepustí, dokud nezazní závěrečný potlesk. Jejím největším svalem je její duše. Jako nejmenší v souboru se umí stát největší obryní, její výskok je až do nebe, její gesto vám sáhne rovnou do chřtánu.
Lucie Palonciová

* 1985

… Tož děcka, deme na to …

S pootevřenými rty dychtivá, urputná, antická kariatida, vůně moře, zaujatě naslouchá, zaujatě znovu a znovu zkouší a hledá opravdové gesto, opravdově vyřčené slovo. Bernardýn a vlčice. Zemsky mateřská, umí skvostně vařit a ještě lépe se s ní debatuje o tom, co to teda je to divadlo?

Alena Krtková

* 1960

… Když si mě tam odvedeš, půjdu s tebou na kraj světa! …

Vědma a kouzelnice, točí si vítr kolem paží při tanci, na zkoušky s sebou vodí svítící slunce a bílou psici. Červená se jako malá nad překvapivou silou vlastní exprese a zároveň se tomu směje. Vážená dáma se sladěnými šperky. Tanec a zpěv osvobozují její bechtěrejevovou nemocí zkoušené tělo. Slovo léčí nebo zabíjí. Věří v tyto magické úkony.

Ondřej Fránek

* 1970

… No to se těšim, co to zas bude …

Zázrak přírody, tělo divotvorné, surrealistické, senzitivní, intenzivní jako thajská kokosová kari polévka. Umí matematiku a logiku a tantru. Šokuje svým suverénním výkonem celý soubor a pak se tváří jako čerstvě vylíhlé neviňátko. Je připraven. Je tygr a lev. Baví ho učit se to, co mu nejde. Ovládá piruety.

Josef Sarkány

* 1991

… Dřina ani modřiny - to nevadí …

Rovný, přímý, důsledný v postojích i v činech, jeden z posledních skutečných gentlemanů, románový svůdce i sebehledající poustevník. Orel, vrhá se střemhlav z výšky dokud neuloví, oděrky a šrámy cestou utržené se nepočítají, ohledy stranou. Chce toho mnoho a ví, kolik to stojí. Tanečník latino horkokrevných kroků učí se chodit a stát. V odvaze i krkolomnosti vždy zcela upřímný.Eva Lepold

* 1970

… jsem tady! …

Rozcuchané štěstí z čiré existence, čerstvě matkou, dávno již umělkyní v ovládnutí jeviště, přichází a my s ní mluvíme anglicky a česky a německy a ona všem rozumí a odpovídá tělem, úsměvem, výmluvným pohledem a každé její pootočení se v prostoru je významné. Vysoká a s rozhledem, přišla sotva včera ve svém barevném oblečení a je tu jako odjakživa,umí butoh věčnost… Lvice stavějící sněhuláky, dozrávající kdoule na keři. Opěrný bod, stěžeň i plachta, její pohyb je jako dech.Simona Horychová

* 1985

V mládí ji neminula téměř povinná baletní průprava a sportovní gymnastika. Později prošla různými pohybovými aktivitami od středověkých tanců po severní shaolin. Divadelní zkušenosti začala sbírat coby Isména v experimentálnímu projektu Sólo pro Kreonta, realizovaném v roce 2007. Zajímavou sondu do lidských vášní jí umožnila role bohyně Innani, použitá jako projekce v představení Inciace (2009). Její první taneční vystoupení na veřejnosti se uskutečnilo v rámci taneční soutěže Dancehall Queen Prague. Zběsilé kroucení zadnicí jí nakonec vyneslo třetí místo, dancehallu se věnuje i nadále. Několik let také předvádí modely pro extravagantní módní návrhářku Denidu, jejíž každá přehlídka je zároveň malým kabaretně-karnevalovým rejem. Stálou členkou Loco:Motion Company je Simona od podzimu 2009.